Uherský Brod

Zdravím,

V pátek před uzávěrkou jsme si řekli, že už bychom teda mohli něco soutěžně uklidit. Vybrali jsme místo, které jsme nazvali „U ducha“. Jedná se o neoficiální cestičku přes železniční trať na druhou stranu města, kterou využívají zejména zaměstnanci České Zbrojovky. Cestička vede přes můstek a právě v okolí tohoto můstku jsme uklízeli. Překvapilo nás, kolik lidí tuto cestu používá. Smutné bylo, že drtivá většina prošla, aniž by odpověděla na pozdrav či se na nás jen podívala. Prostě klapky na uších i na očích… Našli se i takoví, pro které byla největší starost, jak přejdou naši hromadu bordelu a při tom se samozřejmě nezdráhali vypustit i něko lik peprných vět. Za celý, tři a půl hodiny trvající úklid, se našli jen dva lidé, kteří vyjádřili obdiv nad tím, co děláme a popřály nám mnoho zdaru s úklidem.

Úklid probíhal naším standartním způsobem. První jsme si prošlapali průchody mezi kopřivami a větvemi abychom aspoň viděli, co uklízíme :) , následně jsme vyházely odpadky z křoví na velkou hromadu a tu jsme pak napytlovali a tentokrát nadvakrát odvezli do sběrného dvora. Nakonec toho bylo 7 pytlů a dva nárazníky :) . Mezi nejzajímavější nálezy patřily již zmíněné nárazníky, krabice plná lahviček od parfémů, přední světlomety auta, kompletní outfit nejspíše nějakého homelesse – boty, ponožky, kalhoty, trenky…uff…, tričko i bunda a sbírka 17 Becherovek :) – skleněných flašek od lihovin bylo celkem okolo 80!

Posledních 5 fotek je pořízených z uplynulého roku. Úplně poslední dvoj-fotka má zajímavý příběh. Tady v rychlosti je. Místo se nachází na Slovensku na pláži Liptovské Mary. Loni jsme se tam po cestě zastavili a zvlažili, ovšem na pláži byla opravdu velká hromada odpadu, z fotky to tak nevypadá, ale s klidem by naplnila celou jednu tatrovku. Bohužel jsme neměli čas a ani prostředky na úklid a tak jsem jen vylepil na blízkou ceduli dvě samolepky Sick of Trashe a doufal jsem, že se toho někdo ujme. Tento rok jsme jeli stejným místem znova a samozřejmě jsme tam nemohli nezastavit, hledali jsme skládku a nikde nic… Třebas k úklidu napomohli i vylepené samolepky :) .

Mějte se fajně!

Tomáš “Jerry” Straňák & Vít “Fox” Fojtík