Znojmo

Zdravíme Horsefeathers!

Stejně tak, jako každý Znojmák zná knížete pornofolku Záviše, tak zná i skoro bájný Červený most (je to železniční most). Spojení těchto ikon znojemska je ke slyšení zde :)
Bohužel je Červený most pro některé (nejspíš okolní zahrádkáře, či jedoucí ve vlaku) místem, kam se hází nepotřebné věci a odpadky. Tím je celá stráň doslova obskládaná.
Tak jsme na to v sobotu 23. 8. naběhli, aby nejenom Záviš mohl z mostu “čumět prostě” a nakazily mu výhled lednička, umývadlo a kde jaký čurbes. V průběhu sbírání jsme našli skoro kompletní výbavu pro chatku – už zmíněné umývadlo a lednici, několik plastových židlí, televizi, skříňku, obsah šatníku minimálně dvou osob, brusle, asi dvě stě šedesát tři sklenic na zavařeniny, pro děti pár hraček a další. Symbolem a největším kamarádem naší akce se stal postarší, ale pořád krásný, medvídek.
Celkově jsme odvezli dva vozíky bordelu, některé věci tam očividně ležely už nějaký pátek, protože už začaly porůstat vegetací, a taky to byly třeba obaly jogurtů, které pamatují budování socialismu.
Když jsme nakládali druhou várku, přišel nám dokonce jeden místní pán poděkovat, že děláme “tak bohulibou činnost”.
Medvídka jsme, byla to smutná chvíle, zanechali jako strážce v kontejneru sběrného dvora.

​Akci jsme si užili, a s pocitem dobře vykonané práce se nám večer krásně rozjímalo nad pivem.

Fotky z akce přikládám.
Díky za bezva projekt! Takových by mohlo být více z různých stran.
Loučí se,
Monika a Vojtěch Maxerovi
Magdaléna a Tomáš Královi